Pressoterapi

Lenf Drenaj diyet ve sporla verilen kilolar sonucunda vücudu sıkılaştırmak, metabolizmayı hızlandırmak, vücutta biriken toksin ve ödemi atmak, dolaşım bozukluğu problemlerini en aza indirgemek, lokal olarak yağların biriktiği bölgeleri toparlamak, dilediğiniz ölçülere ve vücut şekline kavuşabilmek için uygulanan bir yöntemdir.

Kan dolaşımını hızlandıran ve vücutta biriken toksinlerin idrar yoluyla atılımını sağlayan bu yöntem özellikle sık sık seyahat eden kişilerde basınç farklılıklarından dolayı meydana gelen bu fazlalıkları ortadan kaldırır.

Manşetler vucudun problemli bölgelerine sarılır. Kişinin tansiyon basıncına uygun olarak şişirilip indirilir. Hafif ritmik basınç dalgaları ayak uçlarından başlayarak popoya dek yayılır.Aynı zamanda oldukça keyif veren rahatlatıcı bir masajdır. Tamamen ağrısızdır. Karın bölgesine uygulanan masajın kabızlık çözücü etkisi dikkat çekicidir.

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlandırılır böylece damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir.

Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaratan rahatsızlığı olanlar dışındaki herkese uygulanabilir.