Uygulama Bölgeleri

YÜZ BÖLGESİ:Günümüzde çoğu kadın yüz bölgesinde özellikle çene, dudaküstü ve kaş bölümlerinde istenmeyen tüylenme problemi yaşamaktadırlar. Erkeklerde ise bu sorun özellikle kaş arası ve yanak bölgelerinde görülmektedir. Lazer epilasyon uygulaması bu bölgelerde ki istenmeyen tüylenme probleminin çözümünde son derece etkilidir.

Dudaküstü:Bu bölge çok ufak bir bölge olduğundan dolayı,  uygulama süresi sadece birkaç dakika sürmektedir. Açık ten rengi ve koyu kıla sahip kişiler uygulama için en ideal kişilerdir. En iyi sonucu almak için temel prensip, uygulama yapılacak kişide ki kıl renginin ten renginden daha koyu olmasıdır.

Çene:Bazı kadınlarda çene bölgesinde istenmeyen tüylenme görülmektedir. Çene bölgeside dudaküstü bölgesi gibi ufak bir bölge olduğundan işlem çok kısa sürmektedir. Bu bölgede uygulama sonrası hafif bir kızarıklık olması çok normaldir.

Kaş Bölgesi:Pek çok kadın ve erkek neredeyse günlük olarak kaşlarını aldıklarından dolayı buna kalıcı bir çözüm aramaktadırlar. Lazer epilasyon yöntemi ile bu bölgeye doğal görünümde şekil vermek mümkündür. Bu uygulama yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. Fakat, kaşların altına lazer epilasyon uygulaması yapmak mümkün değildir.

 

VÜCUT BÖLGESİ:

Yüz bölgesine kıyasla çok daha büyük bir bölge olduğundan seanslar daha uzun sürmektedir. Kıl folikülünün ömrü büyüme, regresyon ve dinlenme olarak 3 faza ayrılır. Fakat vücutta bulunan her kıl aynı fazda değildir. Lazer epilasyon uygulaması büyüme evresinde(anajen evre) yapıldığı zaman etkisini gösterir. Kılın hangi evrede olduğunu anlamak mümkün değildir. Bu nedenle sonuç almak için birden fazla seans gerekir.

Bikini ve Genital:Bu bölgelere yapılan uygulama 15-20 dakika sürmektedir. Tüylerden tamamen kurtulmak için 5-8 seans gereklidir.

Göğüs:Göğüs bölgesine genellikle uygulama erkek hastalara yapılmaktadır. Tüm göğüse uygulanabileceği gibi gömlek dışında kalan bölgeye de uygulama yapılabilmektedir. Bu bölgenin jilet veya ağdayla alınması tüylerin hızlı uzamasına sebep olduğundan lazer epilasyon tercih edilebilir. Bir seans yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir. Birkaç seanslık uygulama ile bu bölgede tüy yoğunluğunu azaltma gerçekleştirilebilir.

Sırt:Çoğu erkeğin lazer epilasyon için en çok tercih ettiği bölgedir. Kişinin bu bölgeyi kendi başına jilet ya da ağda ile alması mümkün olmadığından lazer epilasyon uygulaması tercih edilir. Bir seans yaklaşık olarak 40 dakika sürmekte, kesin sonuç için 5-8 seans uygulama yapılması gerekmektedir.

Bacaklar:Bu bölgede en çok kullanılan epilasyon yöntemi jilettir. Fakat bu bölge jilet ile alındığında kılların tekrardan çıkması birkaç gün içerisinde gerçekleşir. Ağda uygulaması ise acılı bir yöntemdir. Lazer epilasyon ise kalıcı bir yöntemdir. Bacak bölgesine yapılan lazer epilasyon uygulaması yaklaşık 1 saat sürmektedir. Tüm bacağa uygulama yapılabileceği gibi bazı kişiler sadece alt bacağa uygulama yaptırmayı tercih etmektedirler.

Koltukaltı:Koltukaltı tüylerinin jiletle veya ağda ile alındıktan sonra çok hızlı bir şekilde uzaması nedeniyle bu bölgede lazer epilasyon uygulaması çok yaygındır. Küçük bir bölge olduğundan uygulama çok kısa sürmektedir. Koltukaltına yapılan uygulamada acı hissedilmez.

Kollar:Kollarında ki tüylerden rahatsız olan kişiler için lazer epilasyon uygun bir yöntemdir. Bir seans yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.