Yöntemler

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON:

Alexandrite lazer, Türk insanı için etkili sonuçları olan bir lazer sistemidir. Çünkü, ülkemizde genelde insanlar koyu kıl rengine ve çok koyu olmayan ten rengine sahiptirler. Tüm dünyada yaygın kullanımı ile elde edilen sonuçlar, Alexandrite lazer sisteminin etkinliğini kanıtlamıştır.

Avantajları: Hava soğutmalı ya da hava üflemeli lazer olarak ta bilinir. Bu lazer kırmızı ışık üreten, spot başlığı son derece geniş olduğundan hızlı uygulama imkânı sağlayan lazerlerdir. Komple bir sırtın yapılması 30 dakikadan az sürmektedir. Cihaz ile cilde 3 santimetre uzaklıktan uygulama yapıldığından cihazın hiçbir parçası cilde temas etmez, bu nedenle hijyen açısından problem yaşanmaz. Tüylerin lazer epilasyondan sonra yüzeyden hemen uzaklaşması bu lazerlerin uygulama sonrası memnuniyetini arttırmaktadır. Alexandrite lazer ile uygulama son derece konforlu ve ağrısızdır.

Dezavantajları: Alexandrite lazer epilasyon cihazı ile uygulama yaparken özellikle bronz olunmamasına dikkat edilmelidir. Çok ince tüylerin olduğu bölgelere atış yapılması, ince tüylerde tetikleme ve artışa neden olabilmektedir. Bu unsur göz önünde bulundurularak doğru vaka seçimi yapılmalıdır. Koyu tenli kişilerde Alexandrite lazer epilasyonla uygulama yapmak yan etki ihtimalini artırmaktadır

ND:YAG LAZER EPİLASYON:

Nd:Yag lazer tarafından üretilen 1064 nm dalga boyundaki ışın, melanin tarafından en az tutulur, dolayısıyla koyu renk ciltlerde hatta bronz ten dahil tüm cilt tipleri için kullanılabilen bir sistemdir.

Avantajları: Kıl köklerini besleyen kılcal damarları hedef aldığı için açık renk tüylerde de etkili epilasyon sağlayabilir. Uygulama esnasında cihazın ten ile teması olmadığından hijyen açısından herhangi bir sıkıntı yaratmaz. Bu lazer sistemi ile etkin bir şekilde varis ve kılcal damar tedavisi yapılabilir.

Dezavantajları: Bu sistem Alexandrite sisteme göre daha acılıdır. Derindeki kıl köklerine zor etki ettiğinden dolayı gerekli seans sayısı artmaktadır.

 

DIODE LAZER EPİLASYON:

Diode lazer epilasyon sistemleri jelli ve ütüleme lazer epilasyon olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu lazer tipi 810 nm dalga boyundadır.

Avantajları: Diode lazerler sadece ince, zayıf kıllarda başarılıdır, yüz kıllarında olumlu sonuçlar verebilmektedir. Kalın ve kökleri daha derinde olan vücut kılları için Lazer Epilasyon 'da önerilmez, sadece yüzünüzde ince ve açık renkli tüyler için tercih edebilirsiniz. Bu sistem ile uygulama süreleri kısa sürmektedir.

Dezavantajları: Uygulamada cihaz cilde temas ettiğinden hijyen açısından sorun olabilir. Diğer lazer sistemleri gibi beyaz ve çok açık tüylerde sonuç vermemektedir.

IPL:

Bu sistem lazer epilasyon sistemi değildir, sadece yoğunlaştırılmış ışık sistemidir.

IPL cihazlarla kalıcı epilasyon sağlanma oranı genelde çok düşüktür. Bir çeşit modern ağda tekniği olarak değerlendirilebilir. İlerleyen seanslarda kıllar yok olmak yerine giderek incelir. Bu aşamadan sonra lazer epilasyon da yapılsa kıl gövdesi kökü harap edecek kadar ısı tutamaz ve işlem etkisiz kalır. Bu yöntemler derindeki köklere ulaşıp kıl kökünü tahrip gücüne sahip olmadıklarından daha ziyade bir modern ağda yöntemi olarak kabul edilir ve geçici etki gösterirler. Epilasyonda ince tüylerde kullanılabileceği bildirilse de ince tüylerde artışa da neden olabileceği unutulmamalıdır. Uygulama başlığı cilde temas ettiğinden hijyenik bir uygulama değildir.

IPL’ler genelde daha ucuz cihazlardır ve her şeyden önce çeşitli deri prosedürleri için kullanılmaktadır, epilasyon için sonradan düşünülmüştür

RADYO FREKANS:

Radyo frekans dalgalarıdır, lazer değildir. Açık renkli, beyaz, sarı kılları yok edeceği iddia edilmekteyse de tarafsız çalışmalarda sadece kıl köklerinde geçici nem azalması sağladığı, zamanla kılın tekrar eski haline geldiği saptanmıştır.

 

Kalıcı kıl azalması için kullanılan lazer tipleri ALEXANDRİTE ve ND:YAG tiplerini içermektedir

Size en uygun lazer epilasyon şeklini ve detayları öğrenmek için iletişim bölümünü kullanarak ücretsiz bilgi isteyebilirsiniz